انتخابات هیئت مدیره تعاون روستایی

تعاون روستایی که در سه راهی بیله سوار واقع شده است، متعلق به مردمان روستاهای قره قاسملو، زرگر،گوگ تپه ،گون پاپاق و اودولو می باشد که در این تعاون عضو شده اند و انتخابات هیئت مدیره تعاون که با رای عضوهای تعاون، ازبین کاندیدها 5 نفر انتخاب می شوند در حالی در 10 دی امسال برگزار می شود که اصلا و هیچگونه اطلاع رسانی در خصوص برگزاری رای گیری و زمان ثبتنام کاندیدها در بین روستاهای مذکور انجام نشده است و فقط دربین عده معدودی که در یک گروه قرار دارند اطلاع رسانی شده است.و اکثر عضوهای تعاون از زمان ثبتنام بی اطلاع مانده اند و چند روز پیش اطلاع داده اند که در 10 دی در رای گیری شرکت کنید.و اما چند سوال از مسئولان برگزاری رای گیری و مسئولان تعاون روستایی:

1- کار و وظیفه تعاون روستایی چیست؟

2- مردمان روستا در تعاون عضو شده اند تا صرفه و سود اقتصادی برایشان داشته باشد در حالی که تعاون روستایی مذکور با وجود ده هکتار اراضی زراعی و انبار سیلو،باسکول، فروشگاه و خرید گندم در فصل برداشت، از سال 86 به بعد حتی یک ریال هم به عضوهای تعاون به عنوان افزایش سود نداده است .حال سوال اینجاست که درآمد حاصل از تعاون به کدام جیب ها میرود و یا در کجای روستاها خرج شده است؟ویا اگر هزینه های تعاون بیشتر از درآمد آن باشد و در نقطه سر به سر قرار داشته گرفته باشد چرا این تعاون منحل نمی شود و با فروش املاک، پول مجمع عادی را نمی دهند؟؟

3- اگر صرفه و سود اقتصادی ندارد چرا در انتخاب هیئت مدیره , عده معدود در تکاپو و تلاشند؟

4- چرا مسئولان شهرستان نظارتی بر این تعاونی ها ندارند؟

5- چرا هر که مسئول تعاون می شود جیبش را از پول عضوهای ساده و بی ریای این روستاها پر می کند و در موقع بازخواست هم مردم را بدهکار می کند؟

 و صد چراهای دیگر که جوابی برای آنها نیست. مطالب بالا را نوشتم که عضوهای مجمع عادی بدانند که حقشان از روز تاسیس تعاون پایمال می شود.

و شاید به این دلیل می باشد که تعاون در ایران معنی ندارد.وهمه تعاونی ها محکوم به شکست می باشند.

 

برگرفته از وبلاگ: بیربیله سوارلی

/ 1 نظر / 17 بازدید
وبلاگ روستای قره وانلو

با عرض سلام و خسته نباشید روستای قشنگ و سایت جالبی دارین . ان شاالله در امر معرفی روستای زیبا قره قاسملو موفق و پیروز باشید. خوشحال میشم به وب منم سر بزنید. در صورت تمایل به تبادل لینک منتظر پاسخ شما هستم. با تشکر